1. Womic Steel: Productiemogelijkheden en bedrijfssterkte
Womic Steel Group is een toonaangevende fabrikant en wereldwijde exporteur met meer dan 20 jaar expertise in de productie van buizen van koolstofstaal, gelegeerd staal en roestvrij staal. Onze ultramoderne ERW-buizenproductiefaciliteit heeft een uitgebreide productiecapaciteit van meer dan 15.000 ton per maand voor elektrisch weerstandsgelaste stalen buizen.
Productiebereik van de afmetingen voor EN 10219 S275JRH ERW-buis:Ronde buitendiameter van 21,3 mm tot 610 mm (1/2 inch tot 24 inch) met wanddikte van 1,5 mm tot 16,0 mm. Vierkante afmetingen van 25 mm x 25 mm tot 500 mm x 500 mm. Rechthoekige afmetingen van 40 mm x 20 mm tot 600 mm x 400 mm. Enkele willekeurige lengtes van 6 m, dubbele willekeurige lengtes van 12 m, of aangepaste lengtes naar wens.
Kwaliteitscertificeringen en naleving van wet- en regelgeving:
ISO 9001:2015 gecertificeerd:Kwaliteitsmanagementsysteem dat een constante productkwaliteit waarborgt.
CE-markering (EN 10219):Voldoet volledig aan de EN 10219-norm. CE-markering en prestatieverklaring (DoP) aanwezig.
EN 10204 3.2 Certificering:Inspectiecertificaat 3.2, gevalideerd door TÜV, LR, BV of SGS.
Goedkeuringen voor inspecties door derden (TPI):Producten goedgekeurd door SGS, BV, ABS, LR, DNV en TÜV.
Wereldwijde erkenning:Een betrouwbare leverancier voor bouwbedrijven en ingenieursbureaus in meer dan 80 landen.
2. EN 10219 S275JRH ERW stalen buis: materiaalsamenstelling en prestatiekarakteristieken
EN 10219 S275JRH is een koudgevormd, gelast constructieprofiel met gemiddelde sterkte en holle vorm. De "S" staat voor constructiestaal, "275" geeft de minimale vloeigrens van 275 MPa aan, "JR" specificeert de stootproef bij kamertemperatuur (27 J bij 20 °C) en "H" staat voor hol profiel.
Vergeleken met S235JRH (235 MPa vloeigrens), biedt S275JRH 17% meer sterkte tegen een bescheiden prijsverhoging, waardoor het de voorkeur geniet voor algemene bouwprojecten waar extra sterkte gewenst is. S275JRH is de meest evenwichtige kwaliteit voor industriële gebouwen, steigers en platformconstructies.
Chemische samenstelling van EN 10219 S275JRH ERW stalen buizen (analyse in de gietpan, massapercentage):
| Element | C max | Si max | Mn max | P max | S max | N max |
| S275JRH | 0,20 | 0,35 | 1,50 | 0,030 | 0,030 | 0,012 |
Opmerking: Fijne korrelbehandeling toegepast (Al ≥ 0,015% of andere korrelverfijnende elementen). Laag koolstofgehalte zorgt voor goede lasbaarheid.
Mechanische eigenschappen van EN 10219 S275JRH ERW stalen buizen (kamertemperatuur):
| Wanddikte (mm) | Vloeigrens (min) | Treksterkte | Rek (min) |
| t ≤ 16 mm | 275 MPa | 360-510 MPa | 20% |
| 16 mm < t ≤ 40 mm | 265 MPa | 360-510 MPa | 20% |
| 40 mm < t ≤ 80 mm | 255 MPa | 360-510 MPa | 19% |
EN 10219 S275JRH ERW stalen buis slagvastheidseigenschappen (Charpy V-kerf):
| Cijfer | Testtemperatuur | Gemiddelde energie (min) | Individuele energie (min) |
| S275JRH | 20°C (kamertemperatuur) | 27 Joule | 20 Joule |
*Opmerking: De JR-classificatie geeft de schokbestendigheid bij kamertemperatuur aan. Voor toepassingen bij lage temperaturen dient S275J0H (0°C) of S275J2H (-20°C) te worden gespecificeerd.*
Cijfervergelijking:
| Cijfer | Vloeigrens | Impacttemperatuur | Typische toepassing |
| S235JRH | 235 MPa | 20°C | Lichte constructie, economie |
| S275JRH | 275 MPa | 20°C | Algemene constructie, evenwichtig |
| S355JRH | 355 MPa | 20°C | Zware constructie, hoge belasting |
| S355J2H | 355 MPa | -20°C | Zware constructie, koud klimaat |
3. EN 10219 S275JRH ERW stalen buis: dimensionaal bereik en naleving van normen
| Item | Specificatie |
| Standaard | EN 10219-1 / EN 10219-2 |
| Cijfer | S275JRH (1.0134) |
| Productieproces | ERW / HFW |
| Vormopties | Rond / Vierkant / Rechthoekig |
| Rond OD-bereik | 21,3 mm – 610 mm (1/2" – 24") |
| Vierkante afmetingsbereik | 25x25mm – 500x500mm |
| Rechthoekig formaatbereik | 40x20mm – 600x400mm |
| Wanddiktebereik | 1,5 mm – 16,0 mm |
| Lengte | 6m, 12m, of op maat tot 18m |
| Einde Afronding | Glad uiteinde / Afgeschuind uiteinde |
| Oppervlakteafwerking | Onbehandeld / Geolied / Gegrond / Verzinkt |
4. Beschikbare afmetingen en specificaties - ERW stalen buis
| NB | Maat | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1.24 | 1.73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13.72 | 1,65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2,77 | 1,65 | 2.11 | 2,77 | 3.73 | 3.73 | 4.78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26.67 | 2.87 | 1,65 | 2.11 | 2.87 | 3.91 | 3.91 | 5.56 | 7.82 | ||||||
| 25 | 1” | 33.40 | 3.38 | 1,65 | 2,77 | 3.38 | 4.55 | 4.55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4” | 42.16 | 3.56 | 1,65 | 2,77 | 3.56 | 4,85 | 4,85 | 6.35 | 9.70 | ||||||
| 40 | 1 1/2” | 48.26 | 3,68 | 1,65 | 2,77 | 3,68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60.33 | 3.91 | 1,65 | 2,77 | 3.91 | 5.54 | 5.54 | 9,74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2” | 73.03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9.53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88,90 | 5.49 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 | 7.62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2” | 101,60 | 5,74 | 2.11 | 3.05 | 5,74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114.30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 | 8.56 | 11.12 | 13.49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141.30 | 6.55 | 2,77 | 3.40 | 6.55 | 9.53 | 9.53 | 12.70 | 15.88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6” | 168.27 | 7.11 | 2,77 | 3.40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8” | 219.08 | 8.18 | 2,77 | 3,76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12.70 | 12.70 | 15.09 | 19.26 | 20.62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10” | 273.05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12.70 | 12.70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25.40 | 28.58 | 25.40 | |
| 300 | 12” | 323,85 | 9.53 | 3,96 | 4.57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12.70 | 17.48 | 21.44 | 25.40 | 28.58 | 33.32 | 25.40 | |
| 350 | 14” | 355,60 | 9.53 | 3,96 | 4.78 | 6.35 | 7,92 | 11.13 | 15.09 | 12.70 | 19.05 | 23.83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16” | 406.40 | 9.53 | 4.19 | 4.78 | 6.35 | 7,92 | 12.70 | 16.66 | 12.70 | 21.44 | 26.19 | 30,96 | 36.53 | 40.49 | |
| 450 | 18” | 457.20 | 9.53 | 4.19 | 4.78 | 6.35 | 7,92 | 14.27 | 19.05 | 12.70 | 23.83 | 29.36 | 34,93 | 39,67 | 45.24 | |
| 500 | 20” | 508,00 | 9.53 | 4.78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 15.09 | 20.62 | 12.70 | 26.19 | 32,54 | 38.10 | 44.45 | 50.01 | |
| 550 | 22” | 558,80 | 9.53 | 4.78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 22.23 | 12.70 | 28.58 | 34,93 | 41.28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24” | 609.60 | 9.53 | 5.54 | 6.35 | 6.35 | 9.53 | 17.48 | 24.61 | 12.70 | 30,96 | 38,89 | 46.02 | 52.37 | 59,54 | |
| 650 | 26” | 660.40 | 9.53 | 7,92 | 12.70 | 12.70 |
Let op: De beschikbare wanddiktes kunnen variëren afhankelijk van de buisdiameter en de productiemogelijkheden. Afmetingen buiten dit bereik zijn op aanvraag leverbaar.
5. Gangbare ERW-staalbuisnormen geproduceerd door Womic Steel
| Standaard | Reguliere leerjaren | Typische toepassing |
| API 5L (Specificatie voor leidingbuizen) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 | Transport van olie en gas via pijpleidingen op land en op zee. |
| ASTM-leidingbuizen en constructiebuizen | ||
| ASTM A53 (Specificatie voor buizen, staal, zwart en thermisch verzinkt, gelast en naadloos) | GR.A, GR.B | Water, gas, stoom, lucht, constructietoepassingen |
| ASTM A135 (Specificatie voor elektrisch weerstandsgelaste stalen buizen) | GR.A, GR.B | Water, gas, stoom, raffinaderijdiensten |
| ASTM A252 (Specificatie voor gelaste en naadloze stalen buispalen) | GR.1, GR.2, GR.3 | Fundamentpalen, maritieme palen, brugfundamenten |
| ASTM A500 (Specificatie voor koudgevormde, gelaste en naadloze constructiebuizen van koolstofstaal) | GR.A, GR.B, GR.C | Constructiebuizen, gebouwconstructies, bruggen |
| ASTM A501 (Specificatie voor warmgevormde, gelaste en naadloze constructiebuizen van koolstofstaal) | GR.A, GR.B | Zware constructietoepassingen, kolommen, spanten |
| ASTM-ketel en warmtewisselaar (ERW) | ||
| ASTM A178 (Specificatie voor elektrisch weerstandsgelaste koolstofstalen en koolstof-mangaanstalen ketelbuizen) | Cijfer A, C, D | Ketelbuizen, oververhittingsbuizen |
| ASTM A214 (Specificatie voor elektrisch weerstandsgelaste warmtewisselaar- en condensorbuizen van koolstofstaal) | — | Warmtewisselaars, condensatoren |
| ASTM A250 (Specificatie voor elektrisch weerstandsgelaste ferritische gelegeerde stalen ketel- en oververhittingsbuizen) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | Hogetemperatuurketel en oververhitter |
| ASTM A334 (Specificatie voor naadloze en gelaste buizen van koolstof- en gelegeerd staal voor gebruik bij lage temperaturen) | GR.1, GR.3, GR.6 | Lage temperatuurservice, cryogeen |
| EN / DIN / BS-normen | ||
| EN 10217-1 (Gelaste stalen buizen voor drukdoeleinden - Ongelegeerde stalen buizen met gespecificeerde eigenschappen bij kamertemperatuur) | P235TR1, P265TR1 | Drukvaten, keteltrommels, hogedrukleidingen |
| EN 10217-2 (Gelaste stalen buizen voor drukdoeleinden - Ongelegeerde en gelegeerde stalen buizen met gespecificeerde eigenschappen bij verhoogde temperatuur) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | Verhoogde temperatuur, ketelbuizen, warmtewisselaars |
| EN 10219-1 (Koudgevormde gelaste stalen holle profielen voor constructiedoeleinden) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | Structurele toepassingen, bouwconstructies, bruggen |
| EN 10210 (Warm afgewerkte constructieve holle profielen van ongelegeerd en fijnkorrelig staal) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH | Warmgevormde naadloze/gelaste holle profielen voor constructiedoeleinden, bouw en bruggen. |
| EN 10025-2 (Warmgewalste producten van constructiestaal - Ongelegeerd constructiestaal) | S235JR, S275JR, S355JR, | Algemene staalconstructies, civiele techniek |
| EN 10255 (Niet-gelegeerde stalen buizen geschikt voor lassen en schroefdraad) | S195T, S235JRTH | Water-, gas-, riool- en schroefdraadleidingsystemen |
| EN 10305-2 (Stalen buizen voor precisietoepassingen - Gelaste koudgetrokken buizen) | E215, E235, E355 | Precisietoepassingen, hydraulische cilinders |
| BS 1387 (Specificatie voor stalen buizen en buisprofielen met schroef- en mofverbindingen) | Klasse A, B, C | Water, gas, stoom, steigers, schroefdraadbuis |
| DIN 2458 (Gelaste stalen buizen en fittingen - Algemene technische leveringsvoorwaarden) | St37.0, St44.0, St52.0 | Algemene gelaste stalen buizen, constructietoepassingen |
| ISO- en andere normen | ||
| ISO 3183 (Aardolie- en aardgasindustrie - Stalen buizen voor pijpleidingtransportsystemen) | L245, L290, L360, L415 | Olie- en gaspijpleidingen (ISO-equivalent van API 5L) |
| ISO 65 (Stalen buizen voor water, gas en riolering - Buizen met schroefdraad) | Middelzwaar, zwaar | Water, gas, riolering, schroefdraadbuis |
| CSA G40.21 (Constructiestaal van hoge kwaliteit - Canadese norm) | 44W, 50W | Structurele toepassingen (Canada) |
| AS 1163 (Constructiestaal holle profielen - Australische norm) | C250, C350, C450 | Structurele holle profielen (Australië) |
| GOST 10706 (Gelaste stalen buizen voor pijpleidingen en constructies - Russische norm) | St20, St35, St45 | Pijpleidingen, structurele toepassingen (Rusland) |
Gebruik:Olie- en gastransport, water- en rioleringssystemen, constructieprojecten, steigers, funderingspalen, hogedrukvloeistoffen, chemische processen, energieopwekking, bouw, scheepsbouw, ketelbuizen, warmtewisselaars, oververhitters, condensatoren, lage temperatuurtoepassingen, precisietoepassingen, hydraulische cilinders, schroefdraadbuissystemen
6. Productieproces - ERW / HFW stalen buis
Inspectie van grondstoffen:De binnenkomende staalrollen worden gecontroleerd op chemische samenstelling, mechanische eigenschappen en oppervlaktekwaliteit. Aan elke rol wordt een uniek chargenummer toegekend voor volledige traceerbaarheid.
Afrollen en nivelleren:De rollen worden afgerold en geëgaliseerd om de strip vlak te maken en de vervorming te verwijderen, waardoor een uniforme vlakheid voor een consistente vorming wordt gegarandeerd.
Kantfrezen en afwerken:Beide randen van de strip worden gefreesd met een nauwkeurige breedtetolerantie (±0,5 mm), waardoor een schoon, parallel oppervlak ontstaat voor een hoogwaardige lasverbinding.
Koudvormen:De geëgaliseerde strook wordt door vormrollen geleid die de platte strook geleidelijk in een open cilindrische buisvorm buigen.
Hoogfrequent lassen (HFW/ERW):Een hoogfrequente stroom (200-500 kHz) verwarmt de contactranden tot de smeedtemperatuur (1350-1500 °C). Persrollen drukken de verwarmde randen tegen elkaar, waardoor een gesmede lasverbinding ontstaat zonder vulmateriaal.
Verwijderen van de lasnaad:Door middel van hete hardmetalen afschuinbladen worden interne en externe bramen verwijderd, waardoor een glad oppervlak met minimale lasversterking ontstaat.
Maatvoering:De gelaste buis wordt door kalibreerrollen geleid om een nauwkeurige buitendiametertolerantie te bereiken (±0,5% tot ±1,0%). Extra rollen produceren vierkante/rechthoekige vormen indien nodig.
Warmtebehandeling (optioneel):Normaliseren bij 890-930 °C kan worden toegepast voor verbeterde ductiliteit of spanningsvermindering, waardoor een uniforme ferriet-perliet microstructuur ontstaat.
Op lengte snijden:De buizen worden op de gewenste lengte gezaagd met behulp van vliegende afkortzagen met nauwkeurige controle (±3 mm).
Niet-destructief onderzoek:
●Ultrasoon onderzoek (UT):100% inspectie van de lasnaad en de pijpwand op delaminaties, insluitingen en gebrekkige fusie.
●Wervelstroomtesten (ET):Continue online kwaliteitscontrole van lasnaden.
●Hydrostatische test:Elke buis werd getest op 95% van de SMYS-waarde gedurende minimaal 10 seconden.
Einde afwerking:Gladde uiteinden, afgeschuinde uiteinden (30°-35° met een tussenruimte van 1,6 mm) of schroefdraaduiteinden volgens specificaties van de klant.
Eindinspectie en markering:Visuele inspectie, maatcontrole (buitendiameter, wanddikte, lengte, rechtheid) en permanente markering volgens de norm (kwaliteit, maat, chargenummer, fabrikant).
7. Kwaliteitscontrole- en testprocedures
| Fase | Inspectiemethode | Doel |
| Grondstof | Chemische analyse (OES-spectrometer) | Controleer of de samenstellingslimieten van API 5L worden nageleefd. |
| Grondstof | Trekproef | Controleer de vloeigrens, treksterkte en rek. |
| In behandeling | Maatinspectie (micrometers, schuifmaten) | Monitor de buitendiameter (OD) en wanddikte (WT) tijdens het vormen en dimensioneren. |
| Laszone | Ultrasoon onderzoek (UT) - Online | Detecteer lasfouten en gebrek aan doorlassing. |
| Laszone | Wervelstroomtesten (ET) - Online | Continue monitoring van de kwaliteit van de lasnaad |
| Laszone | Macroscopisch onderzoek van de lasnaad | Controleer de laspenetratie en de fusiegeometrie. |
| Afgewerkte pijp | Hydrostatische test (10 sec min bij 95% SMYS) | Controleer de drukbestendigheid en de lekdichtheid. |
| Afgewerkte pijp | Ultrasoon onderzoek (UT) - Offline (optioneel) | Volledige lichaamslaminaire inspectie |
| Afgewerkte pijp | Magnetisch deeltjesonderzoek (MPI) | Oppervlaktescheurdetectie (lasnaden en warmtebeïnvloede zone) |
| Afgewerkte pijp | Charpy V-kerf slagproef | Controleer de taaiheid bij lage temperaturen (PSL2) |
| Afgewerkte pijp | Hardheidstest (HRC / HV10) | Controleer de maximale hardheidslimieten (zuur milieu). |
| Afgewerkte pijp | Geleide buigproef (vlak en wortel) | Controleer de buigzaamheid en deugdelijkheid van de las. |
| Afgewerkte pijp | Afvlakkingstest | Controleer de buigzaamheid en de stevigheid van de pijpwand. |
| Afgewerkte pijp | Dimensionale en visuele inspectie | Controleer de buitendiameter, het gewicht, de lengte, de rechtheid en de oppervlaktekwaliteit. |
| Afgewerkte pijp | Markering verificatie | Zorg voor permanente markering volgens API 5L. |
Aanvullende tests voor PSL2 / Sour Service:
● HIC-test (door waterstof geïnduceerde scheurvorming) volgens NACE TM0284
● SSC-test (Sulfide Stress Cracking) volgens NACE TM0177 Methode A
● CVN-impacttesten bij -10°C, -20°C of -46°C
● Hardheidsverificatie (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 voor HIC-bestendigheid)
Kwaliteitsdocumentatie:
● Fabriekstestcertificaat volgens EN 10204 Type 2.2, 3.1 of 3.2
● Hydrostatisch testrapport (buis voor buis)
● UT/ET-inspectierapport
● Traceerbaarheid van chargenummer tot afgewerkte pijp
8. Belangrijkste toepassingen van ERW stalen buizen
ERW-buizen zijn essentiële componenten in de olie- en gastransportsector en diverse industriële toepassingen:
Olie- en gastransport:Langeafstandspijpleidingen op land en op zee voor ruwe olie, aardgas en geraffineerde aardolieproducten.
Transport van vloeistoffen onder hoge druk:Waterinjectieleidingen, systemen voor de afvoer van geproduceerd water en hogedrukvloeistoftransport in olievelden en verwerkingsinstallaties.
Pijpleidingprojecten op het vasteland:Verzamelingsleidingen, hoofdtransportleidingen en distributiepijpleidingen in olie- en gasvelden, verspreid over het hele land.
Offshore pijpleidingsystemen:Onderzeese flowlines, risers en exportpijpleidingen voor offshore platforms en onderzeese afwerkingen (met PSL2- en sour-service-opties).
Zure serviceomgevingen:Pijpleidingen voor nat, zuur gas (H₂S-houdend) die PSL2 vereisen, met aanvullende eisen zoals HIC- en SSC-bestendigheid volgens de NACE-normen.
Waterdoorvoer:Grote waterleidingen, irrigatiesystemen en transport van ruw water voor gemeentelijk en industrieel gebruik.
Riool- en afvalwaterzuivering:Afvoerleidingen voor afvalwater, leidingen van de zuiveringsinstallatie en systemen voor de verwerking van slib.
Industriële constructietoepassingen:Pijpenrekken, steunen, verstevigingen en structurele componenten in raffinaderijen, petrochemische fabrieken en industriële installaties.
Olie- en gasverwerkingsinstallaties:Stroomleidingen, verdeelstukken, manifolds en verbindingsleidingen in verwerkingsinstallaties en compressorstations.
EPC & installatieleidingen:Proces- en nutspijpleidingen in raffinaderijen, gasverwerkingsinstallaties, chemische complexen en energiecentrales.
9. Verpakking en verzending
ERW-buizen worden met de grootste zorg verpakt en verzonden om hun bescherming tijdens het transport te garanderen. Hieronder vindt u een beschrijving van het verpakkings- en verzendproces:
Verpakking:
Beschermende coating:Voordat de buizen worden verpakt, kunnen ze worden voorzien van een dunne laag roestwerende olie of beschermende lak om corrosie en oxidatie van het oppervlak tijdens opslag en transport te voorkomen. Een onbehandelde afwerking is ook beschikbaar voor directe coating op de bestemming.
Bundelen:Buizen met vergelijkbare afmetingen en specificaties worden zorgvuldig gebundeld in zeshoekige of rechthoekige bundels. Ze worden vastgezet met stalen banden (doorgaans 3-5 banden per bundel) om beweging binnen de bundel te voorkomen.
Eindkappen:Aan beide uiteinden van elke buis worden plastic eindkappen (PE of PP) geplaatst om afgeschuinde uiteinden, gladde uiteinden en schroefverbindingen te beschermen tegen stoten, het binnendringen van vuil en vocht.
Vulling en demping:Voor hoogwaardige exportorders kunnen er beschermingsmaterialen zoals schuimringen of rubberen strips tussen de pijplagen worden gebruikt om slijtage en beschadiging van de coating tijdens het transport te voorkomen.
Houten kratten of kisten:Voor dunwandige buizen, precisiebuizen of buizen met een hoogwaardige coating kunnen de buizen worden verpakt in stevige houten kratten of multiplex kisten voor extra bescherming tegen invloeden van buitenaf en ruwe behandeling.
Verzending:
Vervoersmiddel:Pijpen worden verzonden via containerschepen (20ft/40ft), bulkcarriers of spoorvracht, afhankelijk van bestemming, volume en urgentie. Luchtvracht is beschikbaar voor monsters of tijdgevoelige zendingen.
Containerisatie:Kleine tot middelgrote bestellingen worden in standaard zeecontainers geladen, waardoor de lading tijdens het transport beschermd is tegen weersinvloeden, vocht en externe verontreinigingen.
Laden van bulkschepen:Grote bestellingen (doorgaans >200 ton) worden direct in bulkcarriers geladen. Hijsbalken en spreidstangen voorkomen schade; stuwmateriaal en sjorbanden beveiligen de lading tegen zeebewegingen.
Etikettering en documentatie:Elk pakket is duidelijk gelabeld met kwaliteitsklasse, norm, afmetingen, chargenummer en behandelingsinstructies. Complete documentatie (handelsfactuur, paklijst, vrachtbrief, certificaat van oorsprong, fabriekstestcertificaten) is aanwezig voor een vlotte douaneafhandeling.
Veilige bevestiging:Bundels worden vastgezet met stalen banden, stuwzakken of houten stutten om verschuiving, rollen of beschadiging tijdens transport te voorkomen.
Tracking & verzekering:Containervolgnummers worden verstrekt voor realtime monitoring. Zeevrachtverzekering (allrisk of averij-grosse) is op aanvraag beschikbaar.
Samenvattend garandeert Womic Steel dat alle ERW-stalen buizen worden verpakt met toonaangevende beschermingsmaatregelen en verzonden via betrouwbare transportmethoden, zodat ze in optimale conditie op hun bestemming aankomen. De juiste verpakkings- en verzendprocedures zijn essentieel voor het behoud van de integriteit en kwaliteit van de geleverde producten.
10. Voordelen en veelgestelde vragen van Womic Steel
Waarom samenwerken met Womic Steel?
Alles-in-één-winkel:Een compleet assortiment, van API 5L ERW-buizen tot bijpassende OEM-buisfittingen (bochten, T-stukken, verloopstukken, flenzen, afsluitdoppen) in compatibele materiaalkwaliteiten, waaronder koolstofstaal, gelegeerd staal en roestvrij staal.
Technische conformiteit:Bij elke zending worden volledige fabriekstestcertificaten (EN 10204 Type 2.2, 3.1 of 3.2) meegeleverd, met details over de exacte chemische samenstelling, mechanische testresultaten en rapporten van niet-destructief onderzoek.
Diensten met toegevoegde waarde:Eindafschuining (30°-35°), schroefdraad en koppeling, montage van kunststof doppen en anticorrosiecoating (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxy, verzinken) zijn beschikbaar in eigen beheer of via gekwalificeerde partnerbedrijven.
Concurrerende logistiek:Strategische samenwerking met wereldwijde expediteurs garandeert een optimale belading van containers (maximale hoeveelheid per container) en kosteneffectief wereldwijd transport met betrouwbare transittijden.
Voorraad en beschikbaarheid:Een ruime voorraad standaard API 5L X52-maten (2"-24" OD, Schedule 10-80) garandeert korte levertijden en een snelle reactie op urgente projectvereisten. Maatwerk is op aanvraag leverbaar met een gemiddelde levertijd van 30-45 dagen.
Capaciteit voor zure service:Volledige capaciteit voor de levering van PSL2-buizen met HIC- en SSC-testen volgens NACE-normen voor toepassingen met zuur gas. Hardheid gecontroleerd op ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.
Kies Womic Steel Group als uw betrouwbare partner voor hoogwaardige API 5L X52 ERW stalen buizen en ongeëvenaarde leveringsprestaties. Neem gerust contact met ons op voor meer informatie!
Website: www.womicsteel.com
E-mail: sales@womicsteel.com
Tel/WhatsApp/WeChat:
Victor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Veelgestelde vragen (FAQ)
V: Wat is het verschil tussen S275JRH en S235JRH?
A: S275JRH heeft een hogere vloeigrens (275 MPa versus 235 MPa) - ongeveer 17% sterker. S275JRH is geschikt voor algemene constructies waar extra sterkte gewenst is. S235JRH is voordeliger voor lichtere toepassingen.
V: Wat is het verschil tussen S275JRH en S355JRH?
A: S355JRH heeft een hogere vloeigrens (355 MPa versus 275 MPa) - ongeveer 29% sterker. S275JRH is voor algemene constructies. S355JRH is voor zware constructies en toepassingen met hoge belastingen. S275JRH biedt een betere prijs-kwaliteitverhouding voor standaard gebouwconstructies.
V: Welke uitvoeringen zijn beschikbaar voor de S275JRH?
A: Rond (CHS), vierkant (SHS) en rechthoekig (RHS). Rond buitendiameter: 21,3-610 mm. Vierkant: 25x25 tot 500x500 mm. Rechthoekig: 40x20 tot 600x400 mm.
V: Wat is het verschil tussen EN 10219 en EN 10210 voor S275?
A: EN 10219 is koudgevormd (ERW) - nauwere toleranties, betere oppervlakteafwerking, lagere kosten. EN 10210 is warmgevormd - lagere restspanningen. Voor algemene constructies is EN 10219 S275JRH de standaardkeuze.
V: Kan S275JRH gelast worden?
A: Ja. Uitstekende lasbaarheid. Voor wanddiktes onder de 20 mm is geen voorverwarming nodig. Gebruik ER70S-6 (MIG) of E6013/E7018 (SMAW) verbruiksmaterialen. Geschikt voor algemeen laswerk.
V: Wat is de maximale lengte die beschikbaar is voor de S275JRH?
A: Standaardlengtes: 6m en 12m. Maatwerk tot 18m voor ronde vormen met een diameter kleiner dan 168mm. Vierkante en rechthoekige vormen zijn doorgaans beperkt tot 12m.
V: Welke oppervlakteafwerkingen zijn er beschikbaar?
A: Onbehandeld (zoals gelast met walshuid), geolied (lichte antiroestlaag), gegrond (werkplaatsprimer), thermisch verzinkt (zinkcoating). Voor buitenconstructies wordt verzinkt aanbevolen.
V: Kunt u een inspectie door een derde partij uitvoeren voor S275JRH-leidingen?
A: Ja. Inspecties door SGS, BV, TÜV, ABS, DNV en LR zijn mogelijk. Certificaten volgens artikel 3.2 worden op aanvraag verstrekt.
V: Wat is de gemiddelde levertijd voor S275JRH ERW-buizen?
A: Standaardmaten: 15-20 dagen. Maatwerkmaten: 25-35 dagen. Verzinken voegt 10-15 dagen toe.
V: Welke documentatie levert u?
A: Fabriekstestcertificaat (EN 10204 Type 3.1 of 3.2), maatrapport, CE-markering (DoP), paklijst, factuur, vrachtbrief.
V: Is S275JRH geschikt voor steigers?
A: Ja. S275JRH wordt veel gebruikt voor steigerbuizen, doorgaans met een buitendiameter van 48,3 mm en een wanddikte van 3,2 mm of 4,0 mm. Voldoet aan de steigereisen EN 39 en BS 1139.










